Kult Matki Bożej

Zasięg kultu Matki Bożej Zawadzkiej jest dosyć duży. O żywotności tego kultu świadczy ruch pielgrzymkowy koncentrujący się wokół Odpustów oraz comiesięcznych Dróżek Różańcowych. Właściwie przez cały rok, a przede wszystkim w niedziele i święta, czciciele Pani Zawadzkiej przybywają nieraz całymi rodzinami czy większymi grupami aby modlić się przed Cudownym Wizerunkiem.

Matka Boża z ogromną troską przyjmuje swoje dzieci, które u Niej szukają pomocy i Jej pragną się oddać!

kalendarz

Zapraszamy do pielgrzymowania na uroczystości odpustowe w lipcu i wrześniu oraz na comiesięczne Dróżki Różańcowe w każdą pierwszą sobotę miesiąca o godz. 15.00.

Nowa część kościoła jest otwarta dla modlących się przez cały dzień między ranną a wieczorną Mszą św.

Pamiętaj! Matka Boża Zawadzka czeka na Ciebie!

Sanktuarium

nowenna2

Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny formalnie istnieje od 1791 roku. Dużo wcześniej jednak otaczano kultem łaskami słynący obraz Matki Bożej Zawadzkiej.

Sama parafia liczy ok. 1 700 mieszkańców, jednak Sanktuarium każdego roku nawiedza dziesiątki tysięcy pielgrzymów z różnych zakątków naszej diecezji i nie tylko. Wielu z nich przystępuje do Komunii św. (średnio na rok w parafii rozdawanych jest ok. 120 000).