Pragniemy serdecznie zaprosić wszystkich pątników i czcicieli Matki Bożej Zawadzkiej na nabożeństwo dróżek różańcowych.

Modlitwę rozpoczniemy Mszą Świętą o godz. 1500 a następnie udamy się na dróżki na których  będziemy rozważać tajemnice chwalebne różańca świętego. Listopad w tradycji Kościoła Katolickiego poświęcony jest modlitwie za zmarłych. W śmierci Bóg powołuje nas do siebie. Przed Najświętszym Bogiem nikt nie jest bez winy, dlatego umarli potrzebują oczyszczenia. Wspólnota Kościoła spiesząc im z pomocą składa ofiarę Mszy Św. i modli się za nich. Zachęcam wszystkich do podjęcia modlitwy za zmarłych rodziców, krewnych, przyjaciół, sąsiadów. Święty Jan Paweł II nauczał, że „Modlitwa za zmarłych jest ważną powinnością, bowiem nawet jeśli odeszli w łasce i przyjaźni z Bogiem, być może potrzebują jeszcze ostatniego oczyszczenia by dostąpić radości nieba”

Mszy św. będzie przewodniczył oraz rozważania poprowadzi,  ks.  Łukasz Żurek z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa z Tarnowa.
Zapraszamy wszystkich, którzy od lat przychodzą na dróżki i nowych czcicieli, by znów we wspólnocie różańcowej chwalić, dziękować oraz prosić o nowe łaski Matkę Boską Zawadzką. W tym szczególnym czasie pamiętajmy, że najważniejszą formą pamięci o zmarłych jest modlitwa.

„Niech nam błogosławi i sprzyja – z Synem swoim Zawadzka Maryja”